Zamkowa perspektywa w Niedzicy

Wypoczynek w Niedzicy to coraz chętniej wybierana przez turystów forma relaksu. Pieniny są bowiem bardzo popularnym kierunkiem turystycznych podróży właściwie o każdej porze roku. Warto wybrać się w te okolice nie tylko ze względu na wspaniałe warunki geograficzne i przyrodnicze, ale także na wiele ciekawych zabytków, które znajdują się w tych stronach. Co więcej, podczas wypoczynku możemy uczestniczyć także w coraz większej liczbie imprez i wydarzeń kulturalnych. Małe, pienińskie miejscowości są coraz lepiej przygotowane na przyjazd nawet wielu turystów. Baza noclegowa (Niedzica – nocleg) z roku na rok się rozwija, a przyjezdni chętnie wybierają właśnie to miejsce na swoje urlopowe punkty docelowe.

Niedzica to świetne miejsce, nie tylko służące jako baza do wycieczek krajoznawczych, ale także miejsce, w którym możemy naprawdę odpocząć. Warto więc przyjechać w te strony. Największą atrakcją turystyczną tej niewielkiej miejscowości jest z pewnością znajdujący się tutaj Zamek. To naprawdę wyjątkowe miejsce. Jest on udostępniony dla każdego zainteresowanego, wobec czego możemy zajrzeć do środka i chociaż przez chwilę poczuć się jakbyśmy przenieśli się w czasie. To bardzo charakterystyczny obiekt, który jest cenny nie tylko ze względów historycznych, ale także i architektonicznych. Przebywając w tych stronach warto zajrzeć do niego chociaż na chwilę. Warto także przejść przez tutejszą zaporę, która pozwala na obejrzenie gmachu z zupełnie innej perspektywy. Olbrzymi obiekt, zrobi wrażenie na każdym. Jest to idealne miejsce do spacerów i przechadzek nad Zbiornikiem Czorsztyńskim (więcej – informacji).

Na uwagę zasługują przede wszystkim świetnie przygotowane szlaki piesze, które pozwalają na prawdziwy odpoczynek na łonie natury. Warto zajrzeć także na przykład do Czorsztyna, który znajduje się w niewielkiej odległości od Niedzicy i w którym także znajdują się ruiny zamku. Trzeba przyznać, że widok z czorsztyńskiego budynku jest naprawdę wspaniały. Możemy tam zobaczyć nie tylko Zamek w Niedzicy i Zbiornik Czorsztyński, ale również panoramę Tatr przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Nic więc dziwnego, że z roku na rok w te strony przybywa coraz więcej turystów nie tylko z Polski, ale i zza granicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>