Najważniejsze miejsca w Rewie

Nad polskim morzem znajdziemy wiele ciekawych miejsc. Mowa tutaj nie tylko o dużych znanych kurortach, ale także o mniejszych miejscowościach, które na pierwszy rzut oka mogą nie wydawać się aż tak atrakcyjne. Z pewnością pamiętacie nasz wpis dotyczący Dźwirzyna, które zaskoczyło nas swoją gościnnością. Dzisiaj zabieramy Was w inne ciekawe miejsce.

Rewa to nieduża miejscowość położona nad zatoką, do której licznie przyjeżdżają turyści z całej Polski. początkowo mieszkańcy tego miejsca utrzymywali się przede wszystkim z rybołówstwa, obecnie sytuacja uległa zmianie, ponieważ Rewa stała się popularnym letniskiem, wobec czego mogą utrzymywać się z turystyki. Miejscowość jest mała, ale malownicza, zatem podczas pobytu tam można spędzać czas podziwiając piękne krajobrazy, ale także spędzając aktywnie czas.

Na pewno wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że najbardziej istotnym punktem każdego nadmorskiego letniska jest jego plaża. Tak właśnie jest w przypadku Rewy. Plaża w tym miejscu jest bardzo atrakcyjna, ponieważ jest szeroka, dodatkowo jest pokryta czystym, złocistym piaskiem. Są tam wyznaczone kąpieliska, każde z nich jest długie, liczy bowiem około 100 m długości. Na plaży dobrze bawią się nie tylko osoby chcące wrócić z wakacji z piękną opalenizną, ale również te mające ochotę wypocząć w aktywny sposób – jest to możliwe, ponieważ w Rewie panują dobre warunki do uprawiania wodnych sportów takich jak windsurfing czy kitesurfing. Inną atrakcją Rewy jet znajdująca się tam mierzeja, którą mieszkańcy miejscowości nazywają „szperkiem”. Jest to pas mający kilka kilometrów długości, można nim spacerować w głąb zatoki. Pas ma blisko 4 m szerokości i jest niemałą osobliwością geograficzną.

Poza wodnymi atrakcjami, Rewa ma turystom do zaoferowania także coś innego. Jednym z miejsc, do których warto się wybrać jest miejscowa Aleja Zasłużonych. W 2004 roku właśnie w tym miejscu zaczęto stawiać tablice, których zadaniem jest upamiętnienie osób, które za życia były wyjątkowo związane z morzem. Jedna z tablic upamiętnia Józefa Hallera, co roku pojawiają się tam nowe tablice. Ciekawym wydarzeniem, które jest organizowane na Alei Zasłużonych jest Festyn Kaszubski. To wydarzenie wyjątkowe, w czasie którego uczestnicy mogą dowiedzieć się czegoś na temat historii, kultury i sztuki Kaszub. Wydarzenie jest organizowane w sierpniu.

Rewa jest chętnie odwiedzana przez osoby z różnych miejsc, czemu trudno się dziwić, biorąc pod uwagę atrakcje tej miejscowości. Baza noclegowa Rewy (tutaj) regularnie się powiększa, dlatego też można zatrzymać się zarówno w ośrodku wypoczynkowym i pensjonacie, jak i w prywatnej kwaterze – jak widać różnorodność jest całkiem spora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>