Koszalin – dobre miejsce na wakacje

Jeśli szukacie ciekawego miejsca na odpoczynek, takiego, w którym cała rodzina będzie się dobrze bawić, śmiało pakujcie walizki, wybierzcie coś z noclegów i przyjeżdżajcie do Koszalina. To urocze miasto, położone między wodami Bałtyku a jeziorami stanowi bardzo atrakcyjne miejsce do wypoczynku po roku wytężonej pracy.

Jest tutaj wszystko. Czyste powietrze, malownicze krajobrazy, dużo wody i zieleni. Parki i lasy stanowią aż 40% całego obszaru. Część z nich znajduje się pod ścisłą ochroną. Spacerując leśnymi alejkami, dojdziemy do Góry Chełmskiej. Czeka tutaj na nas wieża widokowa, z której roztacza się niesamowity widok na całą panoramę Koszalina i okolic, aż po sam Bałtyk. Jest też park linowy z trasami dla każdej grupy wiekowej. Na wysoko rozwieszonych platformach możemy spróbować swoich sił i pokonać ciekawy tor przeszkód. Oczywiście pod okiem doświadczonego instruktora i z odpowiednim sprzętem asekuracyjnym.

Koszalin jest takim miejscem, gdzie na wyjątkowej przestrzeni można skorzystać z przeróżnych form aktywności. Można wybrać wspomniane już wędrówki i spacery, można pozwiedzać ciekawe zabytki – a jest ich sporo. Wiele akwenów wodnych to raj dla miłośników sportów wodnych i plażowania. Życie kulturalne w Koszalinie przybiera różne formy. Są muzea, kina, teatry, filharmonia, wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych. W mieście działa jeden z największych i najnowocześniejszych parków wodnych w Polsce. Jest to ciekawa alternatywa dla tych, którym znudziło się plażowanie w pełnym słońcu i chcą odpocząć od upału. W obiekcie znajduje się wiele atrakcji dla każdego, bez względu na wiek. Mówiąc o wodzie, trzeba też wspomnieć jezioro Jamno. Występują tutaj doskonałe warunki do żeglowania, uprawiania kitesurfingu i innych sportów wodnych. Istnieje też możliwość przepłynięcia statkiem wprost do innych nadmorskich kurortów, do Mielna i Unieścia. Już sam rejs statkiem to ciekawe przeżycie.

Wieczorem warto pospacerować po koszalińskim rynku, zobaczyć pięknie podświetloną, nowoczesną fontannę. Kawałek dalej w Parku Książąt Pomorskich, zobaczymy wiekowe drzewa i poczujemy klimat minionych dni. Dużą atrakcją dla przyjezdnych jest festiwal kabaretów. Na zaproszenie kabaretu „Koń Polski” zjeżdżają satyrycy z całego kraju. Jest to prawdziwe święto dla miasta. Może warto właśnie wtedy zarezerwować nocleg i odwiedzić to piękne miasto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>