Ciekawe Dźwirzyno – co zobaczyć?

Nadmorskie Dźwirzyno to jedna z ciekawszych miejscowości nad Bałtykiem. Od lat cieszy się popularnością wśród turystów, a w ostatnim czasie zainteresowanie tą miejscowością znacznie wzrosło. Dzięki temu bez problemu można tutaj znaleźć miejsce do spania, w miejscowości jest zauważalny szybki rozwój wielu usług, przeznaczonych właśnie dla turystów. Noclegi proponowane przez Dźwirzyno są niezwykle różnorodne, z każdym rokiem ilość miejsc noclegowych, zwłaszcza jak mowa o kwaterach prywatnych, znacznie się zwiększa.

Dźwirzyno to przede wszystkim bardzo malowniczo położona plaża. Tutaj ma ona dość spore rozmiary, co z pewnością ucieszy wypoczywających, każdy bowiem na pewno znajdzie idealne dla siebie miejsce. W lecie można tutaj znaleźć strzeżone kąpielisko, co zapewnia wypoczywającym przede wszystkim dużo bezpieczeństwa. Oczywiście także ci, którzy preferują aktywny wypoczynek i uprawianie sportów wodnych, bez najmniejszego problemu znajdą tutaj idealne dla siebie miejsce. Sprzyjają temu nie tylko warunki wodne, ale także wypożyczalnie sprzętu, które można znaleźć na plaży lub w bardzo niewielkiej odległości. Oczywiście okolice miejscowości, czyli przede wszystkim przepiękna przyroda zachęcają do spacerów.

W samym Dźwirzynie bez problemu można znaleźć ciekawe, zabytkowe domy, powstałe w XIX wieku, charakteryzujące się zabudową, tak popularną w tamtym okresie. Można skorzystać z wielu znajdujących się w okolicy szlaków pieszych jak również rowerowych, które doprowadzą do ciekawych miejsc znajdujących się w okolicy. W Dźwirzynie znajduje się także Jezioro Resko Pomorskie, które umożliwia wypoczynek nad wodą. Bez trudu można tutaj znaleźć wypożyczalnie sprzętu do uprawiania sportów wodnych czy też miejsce do opalania lub kąpieli. Nie można zapominać także o atrakcji, jaką jest port. Jezioro łączy się z morzem kanałem i właśnie przy nim można go znaleźć. Atrakcją tego miejsca są wycieczki w morze. Kursuje stąd statek, którym można udać się w ciekawy rejs po Bałtyku. Gminny Ośrodek Sportu również przygotował dla odwiedzających wiele atrakcji. Jedną z ciekawszych, z pewnością jest znajdująca się tutaj ścieżka zdrowia. Specjalnie zaprojektowana ścieżka o długości 1600 metrów pozwala na spacerowanie oraz bieganie, a jednocześnie na dużą dozę aktywności fizycznej. Jest to możliwe dzięki temu, że zlokalizowano przy niej 15 punktów do ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>