Bogactwo bazy noclegowej Dziwnówka

Jeśli do tej pory myśleliście, że największy wybór noclegów znajdziecie w wielkich nadmorskich kurortach to pora zmienić swoje przekonania. O ile bowiem ogromne ośrodki turystyczne faktycznie oferują kilkadziesiąt tysięcy miejsc noclegowych, o tyle ich zróżnicowanie jest bardzo małe. Wystarczy tu posłużyć się prostym przykładem niewielkiego Dziwnówka, który dla swoich gości przygotował aż kilkanaście różnych form noclegowych.

Zaskakujące zróżnicowanie

W porównaniu z wielkimi miastami turystycznymi takimi jak Ustka, Trójmiasto, Łeba czy Kołobrzeg niewielki Dziwnówek wypada bardzo skromnie. Zaledwie tysiąc mieszkańców, kilka sklepów i dwie instytucje kulturalne. Okazuje się jednak, że jeśli chodzi o noclegi to to niewielkie miasteczko nie ustępuje na krok wielkim kurortom. Mało tego, zdaje się je nawet prześcigać.
Obecnie w Dziwnówku z powodzeniem wynajmiemy ekskluzywne, eleganckie apartamenty w hotelowych willach: własna łazienka, profesjonalna obsługa, dostęp do telewizji satelitarnej, Internetu, ogrodzony plac zabaw dla dzieci, obiekty sportowe, strzeżony parking czy też miejsce na grilla lub ogniska – jest to standard w takich miejscach. Po drugiej stronie noclegowej barykady stoją natomiast campingi, pola namiotowe, całoroczne domki letniskowe i wczasowe, prywatne kwatery, uzdrowiskowe ośrodki rehabilitacyjne, a nawet ośrodki SPA i odnowy biologicznej. Ponadto można wynająć całe mieszkania, na przykład dla grup zorganizowanych. W okolicach Dziwnówka nie brakuje również prywatnych ośrodków sanatoryjnych, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, a także domów wczasowych i hosteli.

Wydatek na każdą kieszeń

Tak rozbudowana baza noclegowa Dziwnówka jest więc niewątpliwie jego bezpośrednią zaletą. Szczególnie, że dzięki zróżnicowaniu noclegów każdy turysta znajdzie kwaterę i nocleg odpowiadające jego finansowym możliwościom czy też przyzwyczajeniom. Trudno bowiem oczekiwać, aby turysta lubujący się w luksusie hotelowych apartamentów nagle zmienił zdanie i zdecydował się nocować w namiocie pod gołym niebie. I odwrotnie – jeśli ktoś ogranicza koszty, wybierając tani nocleg w hostelu lub w wieloosobowym domku letniskowym, raczej nie wyda kilkuset złotych na wynajem pokoju w eleganckim, ale drogim hotelu. Zróżnicowane noclegi błyskawicznie rozwiązują ten problem: każdy rezerwuje miejsce tam, gdzie chce i gdzie go stać, a przez to sam Dziwnówek nie jest przeładowany turystycznie i w każdej chwili można znaleźć tu wolne miejsce noclegowe.

1 komentarz

  1. Grysia

    Byliśmy tam na wakacjach dwa lata temu, fajne miejsce na wieczorne spacery :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>